Systemy kontroli ładowania i stanu baterii

Slider Technologies Sp. z o.o. > Systemy kontroli ładowania i stanu baterii

BACS®, czyli „Battery Analysis & Care System” to już 3 generacja najbardziej zaawansowanego systemu monitorowania akumulatorów niemieckiej firmy GENEREX. System ten dokonuje cyklicznie pomiarów wewnętrznej rezystancji, temperatury i napięcia poszczególnych akumulatorów i wyświetla wyniki w postaci strony internetowej. Poprzez proces equalizacji koryguje napięcia ładowania poszczególnych akumulatorów i steruje nim. Ponadto kontroluje wartości środowiskowe (temperatura, wilgotność, stężenie wodoru itp.) oraz zarządza innymi urządzeniami zasilającymi (UPS, falowniki, prostowniki itp.). BACS monitoruje i kontroluje ponad 2 miliony akumulatorów w najbardziej krytycznych zastosowaniach na lotniskach, w wojsku i centrach danych.

BACS jest jednym z niewielu prawdziwych systemów zarządzania akumulatorami na rynku posiadającym wyjątkowe cechy:

  • BACS maksymalizuje pojemność systemu bateryjnego nawet o 20% i czas pracy ogniw/baterii nawet o 50% w porównaniu ze zwykłym systemem monitorowania baterii, a tym samym znacznie poprawia wydajność i niezawodność stacjonarnych systemów bateryjnych.
  • BACS to pierwszy na rynku system zarządzania akumulatorami dla wszystkich rodzajów akumulatorów ołowiowych/niklowych/kadmowych, który może obliczać i wyświetlać indywidualną pojemność każdego ogniwa/bloku.
  • BACS nadaje się również do stosowania w bateriach litowych, zwłaszcza do ogniw LiFePo4 i LTE o dużych pojemnościach
  • BACS zapobiega awariom systemu spowodowanym niezauważonymi awariami pojedynczego ogniw/akumulatora
  • BACS jest w 100% opracowany i produkowany w Europie i USA przez co jest pierwszym wyborem dla wszystkich krytycznych centrów danych w zachodnim świecie, a w wielu przypadkach jest oferowany jako system referencyjny.

Plus zdjęcia 2x wwwBACS

Serwis Slider Technologies uczestniczy w szkoleniach prowadzonych przez firmę GENEREX, w związku z tym posiada bardzo duże kompetencje wdrażaniu i serwisowaniu systemów BACS®.