Dopiero co ukończyliśmy projekt z dynamicznym zasilaczem UPS, a niemal jednocześnie rozpoczęliśmy montaż zasilacza UPS z nowoczesnymi bateriami litowymi SmartLi 3.0 firmy HUAWEI. Można stwierdzić, że lubimy wprowadzać ciekawe i innowacyjne rozwiązania na nasz rynek. Bateria SmartLi 3.0 to bateria litowo-jonowa LFP, która kilkukrotnie redukuje ryzyko pożaru/eksplozji baterii w porównaniu do innych rozwiązań litowo-jonowych.

Baterie współpracują z modułowym zasilaczem HUAWEI UPS5000-H-800 z mocą 600 kW. Niewątpliwą zaletą baterii SmartLi 3.0 jest powierzchnia zabudowy w porównaniu z baterią AGM, a także bardzo dokładny system monitorowania poszczególnych ogniw bateryjnych. Cały system zajął niewielką powierzchnię w tymczasowym kontenerze, a po zakończeniu budowy nowego obiektu zostanie przeniesiony do pomieszczeń technicznych.

Wracając do zasilacza dynamicznego, który zainstalowaliśmy niemal w tym samym czasie będziemy mogli obserwować działanie obu magazynów energii oraz ich starzenia w perspektywie kolejnych lat pracy o czym z największą przyjemnością będziemy Państwa informować.