Slider Technologies

Pierwszy w Polsce dynamiczny UPS UBTD+ firmy Piller już pracuje!

Współpraca firmy Slider Technologies z największym na świecie producentem zasilaczy dynamicznych firmą PILLER zaowocowała sukcesem.

 

Firma Slider Technologies dostarczyła i uruchomiła w Bydgoszczy pierwszego dynamicznego UPS-a UBTD+ firmy Piller® o mocy 500kVA/400kW. System zasilania został umieszczony w kontenerze. Składa się on z przetwornicy elektromechanicznej UNIBLOCK®, dławika sprzęgającego, zasobnika energii POWERBRIDGE® oraz silnika Diesel.

 

Jak to działa?

W dostarczonej wersji UBTD+ elektromechaniczny zasobnik energii POWERBRIDGE® magazynuje 6 MJ. W trakcie zaniku napięcia uwalnia on zmagazynowaną energię aż do uruchomia się silnika Diesla gwarantując najlepszej jakości zasilanie modelowane przez dławik sprzęgający. Sercem maszyny jest przetwornica elektromechaniczna UNIBLOCK®, której zadaniem jest bezprzerwowe dostarczanie najlepszej energii z poszczególnych źródeł (sieć, POWERBRIDGE®, silnik Diesla).

 

...I wszystko to bez baterii akumulatorów!

 

UBDT+ w Bydgoszczy utrzymuje wysokiej jakości zasilanie serwerowni gwarantując dostawę prądu nawet w przypadku krótko i długotrwałego zaniku w sieci zawodowej. Unikatowe rozwiązanie systemu zasilania, które zamiast baterii akumulatorów wykorzystuje zmagazynowaną energię kinetyczną zapewnia lepsze parametry dostarczanej energii z jednoczesną oszczędnością miejsca. Żywotność rozwiązania oblicza się na ponad 20 lat!

 

Testy fabryczne jak i odbiory końcowe urządzenia odbyły się bez przeszkód i przebiegły pomyślnie. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i doświadczenia ekspertów oraz inżynierów Slider Technologies.

 

Tym wpisem chcielibyśmy również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Wszyscy braliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu.

 

Dziękujemy :)

 

Piller® jest światowym liderem i pionierem na kilku rynkach ochrony zasilania w tym zwłaszcza systemów UPS do newralgicznych zastosowań oraz przetwornic częstotliwości m.in. do zasilania naziemnego samolotów. Oprócz statycznych zasilaczy awaryjnych firma od 30 lat konstruuje i wytwarza także ich odpowiedniki wirujące – dynamiczne UPS, co daje jej wyjątkową pozycję na dzisiejszym rynku ochrony zasilania. Fabryka firmy Piller znajduje się w Osterode w Niemczech, zatrudnia ok 750 osób i posiada przedstawicielstwo w 30 krajach. Systemy UPS Piller są używane tam, gdzie wysoka jakość zasilania jest rzeczą niezbędną, jak centra danych, instytucje finansowe, stacje nadawcze, sieci telekomunikacyjne, porty lotnicze, służba zdrowia i produkcja ciągła.

 

Slider Technologies jest partnerem biznesowym Piller od 2013 roku.